Кошик
8077 відгуків
Для отримання консультації, телефонуйте: +380633424289Зателефонувати
+380 (63) 342-42-89
+380 (95) 762-49-14
вул. Ірини Бекешкіної 20, Київ, Україна
Supermag оптово-роздрібний магазин кави

Історія компанії illy

Історія компанії illy

Illy caffè SpA (фірмовий знак illy) - італійська компанія з обсмаження кави, яка спеціалізується на виробництві еспресо. Компанія була заснована Франческо Іллі в 1933 році, а згодом її очолив і розширив його син Ернесто Іллі. Сьогодні Андреа Іллі є головою, представляє третє покоління сімейних лідерів, а Массіміліано Поглиани - генеральним директором. Станом на 31 грудня 2015 року в компанії працювало 1177 осіб, що на 8,6% більше, ніж у 2014 році. Кава компанії представлений в 140 країнах, а на кінець 2016 року його виручка склала 460 мільйонів євро, що на 5% більше, ніж у 2015 році.

Компанія виробляє одну суміш в трьох варіаціях смаженої кави: нормальної, темного обсмажування і без кофеїну. Крім того, illy пропонує Моноарабику, арабіку одного походження з шести різних країн: Бразилії, Гватемали, Ефіопії, Колумбії, Коста-Ріки та Індії. У сезон компанія пропонує Idillyum, арабіку з низьким вмістом кофеїну, яка вирощується на багатих вулканічних грунтах Сальвадора. Кава illy випускається у вигляді цільних зерен, меленої кави, капсул Easy Serving Espresso (ESE) і капсул iperEspresso (IPSO).

Історія


Франческо Іллі (Illy Ferenc), засновник компанії, в 1933 році

Історія Illy нерозривно пов'язана з життям засновника компанії Франческо Іллі (відомого як Іллі Ференц по-угорськи) і його сім'ї. Франческо Іллі народився в Темесваре в Імперії Австро-Угорщини (з 1918 року в Тімішоара , Румунія). Пізніше він відправився в Трієст, Італію. Під час Першої світової війни воював в якості офіцера армії. Після війни він залишився в місті, який нещодавно перейшов під італійське правління і в 1933 році заснував бізнес в секторах какао і кави. Зрештою вирішивши сконцентруватися виключно на каву. З самого початку Франческо цікавився кави еспрессо. У 1935 році він винайшов першу автоматичну кавоварку, яка замінила стиснене повітря на пар: illetta, попередниця сучасних кавоварок.

Франческо також розробив нову пакувальну систему для зберігання кави, в якій банки були заповнені інертними газами замість підвищення тиску повітря. Кава Illy незабаром був вивезений за межі району Трієста, і в кінцевому підсумку він був проданий по всій Італії.

Після Другої світової війни управління компанією перейшло до сина засновника Ернесто Іллі (1925-2008), який заснував дослідницьку лабораторію, яка незабаром стала джерелом численних нових винаходів і патентів. Саме Ернесто, вчений і дослідник, уклав угоди про співпрацю з університетами і дослідницькими центрами і просував кави преміум-класу по всьому світу.

Син Ернесто Андреа Іллі в даний час є головою правління компанії, а сестра Андреа Ганна Іллі і брати Франческо Іллі та Ріккардо Іллі входять до ради директорів. Марка кави illy доступна в багатьох країнах, хоча із значною різницею в ціні в залежності від ставок ввізного мита.


Кофемашина Illy


Металеві каністри з кавових зерен illy

В даний час illycaffè SpA - велика міжнародна компанія, що продає свою продукцію, пов'язану з кавою, приблизно в 140 країнах світу. Група illy складається з декількох компаній, розташованих у Північній Америці, Франції, Німеччині, Іспанії та країнах Бенілюксу. У цих шести країнах працює близько 1000 осіб.

З кінця 1980-х illy не купує зелений кава на міжнародних товарних ринках, а безпосередньо у його джерела. Компанія купує виключно кави арабіки зокрема, в Бразилії, найбільшому в світі виробнику, а також в Колумбії, Індії та країнах Африки та Центральної Америки. Університет Illy's del Caffè («Університет кави») пропонує безкоштовне навчання для виробників. У Бразилії дев'ятимісячна програма навчання (один тиждень в місяць) включає в себе 360 годин лекцій. Компанія Illy купує від 10% до 30% кави, виробленого виробниками, які пройшли навчання в Університеті кави, за преміальною ціною, але вимагає, щоб виробники уклали ексклюзивний контракт з компанією.

Illy - перша в світі компанія, яка отримала сертифікат стійкості ланцюжка відповідальності (RSCP), присуджується Det Norske Veritas (DNV).

З 2004 по 2012 рр. Illycaffè фінансувала наукову премію ім. Ернесто Іллі Трієста, щоб у співпраці з Всесвітньою академією наук (TWAS) визнати вчених-дослідників із країн. Компанія Illy була показана в 2006 році в документальному фільмі «Чорне золото» у зв'язку з маркетингом кави з Ефіопії.

22 травня 2009 року в партнерстві з компанією Coca-Cola illy запустила лінію енергетичних напоїв зі смаком кави під назвою illy issimo. 9 листопада 2009 року AirTran Airways стала першою невеликої регіональної авіакомпанією, яка буде обслуговувати пасажирів новим напоєм на борту. З 16 травня 2011 року Illy issimo був доступний в п'яти варіантах: кава, кава без цукру, капучіно, латте маккіато і моккоччино.

Автор: Марія Гонтаренко

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner